Uitslag van de verkiezingen

Totaaluitslag NederlandAantalPercentageZetels
Christen Democratisch Appèl (CDA)2.608.57326,5141
Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)2.085.07721,1933
VVD1.443.31214,6722
SP (Socialistische Partij)1.630.80316,5825
Fortuyn20.9560,210
GROENLINKS453.0544,607
Democraten 66 (D66)193.2321,963
ChristenUnie390.9693,976
Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)153.2661,562
Nederland Transparant2.3180,020
Partij voor de Dieren179.9881,832
EénNL62.8290,640
Groep Wilders / Partij voor de Vrijheid579.4905,899
Lijst Poortman2.1810,020
PVN – Partij voor Nederland5.0100,050
Continue Directe Democratie Partij (CDDP)5590,010
Liberaal Democratische Partij2.2760,020
VERENIGDE SENIOREN PARTIJ12.5220,130
Ad Bos Collectief5.1490,050
Groen Vrij Internet Partij2.2970,020
Lijst Potmis4.3390,040
Tamara’s Open Partij1140,000
SMP1840,000
LRVP – het Zeteltje1850,000
Geldige stemmen9.838.683- 
Blanco16.3150,17 
Aantal kiesgerechtigden12.264.503- 
Opkomst9.854.99880,35 

 

LINKS: 33+25+7+6+3+2 = 76

RECHTS: 41+22+2+9 = 74

 

Eigenlijk weer hetzelfde liedje: Links ongeveer 50% en Rechts+Geloof ook weer 50%, er wijzigt gewoon nooit wat. zie ook 2003(de verdeling links rechts) zie ook 2002 (het is weer mooi verdeeld) enz… (type “verkiezingen” in het zoek vakje)